A Legjobb Linzer Tészta Receptje

  1. Ez a legjobb linzer alaprecept – így süsd a legprofibb aprósüteményt karácsonyra! | Nosalty
  2. Filmek

Formázz belőle gombócot, és fóliába csomagolva tedd a hűtőbe legalább egy órára. Pihentetést követően nyújtsd ki három-négy milliméter vastagra, majd tetszés szerinti szaggatóval szúrd ki a kívánt formára. Előmelegített sütőben, 170 fokon süsd meg 10 perc alatt. A pufi mandulás kekszek amellett, hogy nagyon finomak, jól mutatnak az ünnepi asztalon.

Ez a legjobb linzer alaprecept – így süsd a legprofibb aprósüteményt karácsonyra! | Nosalty

a legjobb linzer tészta receptje 2018

A vajas alaptészta sok mindenre felhasználható, pitealapnak, aprósüteménynek, de még az isler is ebből készül. Akkor jó, ha könnyen törik, és szinte szétolvad az ember szájában. A linzernek egy titka van, mégpedig a gyors összedolgozás és a hűtés. A tésztát ugyanis be kell tenni a hűtőbe, hogy a zsiradék egy kicsit szilárduljon. Karácsonykor akár mézeskalács helyett is elkészíthető, a lekvárablakot pedig téli motívumokkal díszíthetjük. A linzer egyébként eredetileg nem Linzből származik - van hasonló sütemény, ami igen, de a lekváros töltött karikák egy férfiról kapták a nevüket. Sajnos romantikus szerelmi szál nincs a történet mögött, ugyanis a névadó nem más, mint az 1848-as szabadságharc egyik főhadnagya, Linzer Rudolf. Többféleképp is fennmaradt a legenda, de az biztos, hogy a Ruszwurm cukrászda alkotta meg az első igazi linzert, az egyik elbeszélés szerint azért, mert a cukrász jó barátságban volt a katonával, a másik szerint csupán a tisztelet jeleként. Egy biztos: Linzer Rudolfnak nagyon jó ízlése lehetett, ha egy neves cukrászda vállalta, hogy a nevével piacra dob egy egyszerű, de tökéletes édességet.

Keress receptre vagy hozzávalóra 45 perc egyszerű olcsó 16 adag Elkészítés A linzer karika elkészítéséhez a lisztet egy tálba öntjük, hozzáadjuk a vajat és összemorzsoljuk. Beleöntjük a tojássárgáját, a porcukrot és a reszelt citromhéjat és gyors mozdulatokkal összegyúrjuk. Gombóccá formáljuk a tésztát és folpakba csomagolva legalább 1 órára a hűtőbe tesszük. A tésztát lisztezett felületen kinyújtjuk és különböző formákat szaggatunk ki belőle. A felének a közepét egy kisebb kiszúróval kilyukasztjuk. Sütőpapírral kibélelt tepsibe tesszük a formákat, a lyukas közepűeket megkenjük tojással. A linzer karikákat 170 fokra előmelegített sütőben 20-25 perc alatt aranybarnára sütjük. Ha megsült ízlés szerint lekvárral, krémmel megtöltjük. MÉG TÖBB LINZER >>> MÉG TÖBB APRÓSÜTEMÉNY >>> RECEPTEK VIDEÓN >>> Ezek is érdekelhetnek

Ne ijedjünk meg, ha a keverőtálban csak morzsalékot találunk: ez, egy deszkára borítva, 2 perc alatt egynemű tésztává gyúrható. Ha nincs robotgépünk, fontos, hogy szupergyorsan dolgozzunk, a melegedést elkerülendő. Csak egy kevés gyúrásra van szükség - inkább marandjanak benne apró vajdarabkák, mint, hogy túlgyúrjuk a linzertésztát! 3. PONT eleget pihenjen a tészta Ha összeállt a tésztánk, formáljunk gombócot belőle, és folpackba bugyolálva - hogy ki ne száradjon - minimum fél, maximum egy órára tegyük a hűtőbe. Nem kell egész éjszakára! 4. Nyújtani, szaggatni - csak kis adagokban Ha nagyobb adagot készítünk, akkor inkább több, kisebb gombócot szakítsunk a tésztából, a többit tegyük vissza. Enyhén lisztezett deszkán, kb. 5 milliméter vastagra nyújtsuk ki, és tetszőleges formákkal szaggassuk. Ne szöszöljünk sokáig, ne melegedjen, olvadjon a tészta. A tepsibe sütőlapáttal, óvatosan pakoljuk be a kiszaggatott sütiket - sütőpapír, vagy plusz alázsírozás-lisztezés nem szükséges! 5. Sütéskor figyeljük a színét!

Mivel a vajjal gyorsan kell dolgozni, hogy fel ne olvadjon, érdemes robotgéppel összeállítani a tésztát, ami hamarabb megoldja ezt a feladatot, mintha a kezünkkel dolgoznánk, illetve a kéz hője sem fogja közben felmelegíteni a vajat. A tésztához szükséges vizet is jéghidegen adagoljuk. Pihentetés Az összeállított tésztát pihentetni kell. Csomagoljuk műanyag fóliába, és tegyük egy órára – vagy akár egy éjszakára – a hűtőbe. Ezután könnyebben tudunk vele dolgozni és a végeredménynél is sokat számít, hogy hagytuk-e pihenni a linzert. Nyújtás és szaggatás Szokás kérdése, hogy ki mennyire nyújtja vékonyra vagy vastagra a linzertésztát. Bármelyik táborba is tartozol, mindig a tészta vastagságának megfelelően válaszd meg a sütési időt. Értelemszerűen a vékonyabb tésztának kevesebb, a vastagabbnak több idő kell a megsüléshez. A kinyújtott tésztát szaggassuk ki. Ehhez számtalan forma közül választhatunk, de ha éppen egy sincs kéznél, egy pohárral szaggassunk belőle köröket, ami tökéletes alap, majd egy kisebb pohárral készítsünk a közepébe lyukat, hogy teteje is legyen a süteménynek.

Filmek

Ne hagyd ki a hűtőben való pihentetést – közben visszahűl a vaj, és jobban tudsz majd dolgozni a tésztával. Előremelegített sütőbe tedd a tésztát, így egyből sülni kezd 175-180 fokon. Végül ne süsd túl, nem kell megpirulnia, ez nem az a fajta tészta, 10-15 perc elég neki! Sok sikert a sütéshez, majd oszd meg velünk, hogy sikerült a karácsonyi linzered! Ezeket olvastad már? Advent 5+1 káposztakészítési mód karácsonyra – ezek közül válassz az ünnepi... Káposzta nélkül nincs karácsonyi menü, valamilyen formában mindenképpen az asztalra kerül. Ezek a legismertebb receptek! Gréti Otthon Így készül a legfinomabb császármorzsa - több módszert is mutatunk Gyors, kiadós és mutatós: ilyen a császármorzsa. Nézzük, honnan érkezett hozzánk a receptje, és milyen formáit ismerjük! Neked melyik a kedvenced? Gasztro Így készíts tökéletes rántott húst A rántott hús igazi vasárnapi ebéd, egyesek szerint szinte képtelenség elrontani, de mindig lehet finomabb. Szerinted mi a titka? Most megmutatjuk, mi hogyan készítjük!

  1. A tökéletes linzer karika alapreceptje | Mindmegette.hu
  2. A legjobb linzer tészta receptje ingyen
  3. A legjobb linzer tészta receptje 2
  4. A legjobb linzer tészta receptje son
  5. “2018-ban elvitte az autómat, azóta semmit nem tudok róla” – Házibuli Attilát is átverte Fekete Dávid, pénzt is kért tőle | LikeNews
  6. A legjobb linzer tészta receptje film
  7. Melegítő szettek | sportisimo.hu
  8. A legjobb linzer tészta receptje tv

Például: 30 dkg liszt, 15 dkg darált dió és 15 dkg porcukor mellé 20 dkg vaj és 2 db tojássárgája kerüljön. Ilyenkor gyorsan dolgozzunk a tésztával, ha túlmelegszik, könnyebben szétesik! Pihentessük legalább 2 órát. Mindig csak az adag felével dolgozzunk, a többi maradjon a hűtőben, és jól lisztezzük meg a munkafelületet, így elkerülhetjük, hogy nyújtásnál odaragadjon a deszkához a tészta. Egyéb változatok Hol csak a tojás sárgájával, máshol egész tojásokkal készül az alaptészta. Az egyik általam követett oldalon most osztottak meg egy tojásmentes, vodkával készített tésztareceptet, ami felkeltette az érdeklődésemet: 15 dkg, 10 dkg vaj, 1 tk cukor, 1 csipet só, 1 ek vodka, 2-3 ek jeges víz, de én inkább whiskyvel vagy konyakkal próbálom majd ki, nem lehet rossz. A tésztába kerülhet még: mák, darált dió, mandula, citrom vagy narancs reszelt héja, őrölt fahéj, szegfűszeg és gyömbér. Tipp: Óvd a környezetet, és frissen tartó fólia helyett tedd a tésztát egy kimosható és többször használatos műanyag zsákba, dobozba vagy fa tetejű üvegtálba!

Sütés 175-180 fokon, előmelegített sütőben süssük ki a tésztát. 8-10 perc alatt elkészül, színének világos barnának kell lennie Hibalehetőségek Ha a tészta nyúlik Ilyenkor túl sok benne a tojás vagy a tejföl. Tegyünk hozzá több lisztet, de csak óvatosan adagoljuk, mert a túl sok liszttől kemény lesz a tészta. Ha a tészta ragacsos Azért van, mert nem pihentettük vagy nem eleget. Már 20 perc is elég neki, de az egy éjszakán át tartó pihentetés sem árt. Ha a tészta kemény Túl sokáig gyúrtuk. Minél tovább dolgozunk vele, annál keményebbé válik, márpedig egy jól sikerült linzer ezt nem engedheti meg magának. Ha tészta morzsálódik Ez amiatt fordulhat elő, hogy megolvadt a zsiradék. Ezt előzhetjük meg a hideg alapanyagokkal és a tiszta gyors összeállításával. Túlsütés Míg a legtöbb tésztaféle akkor van megsülve, ha aranysárga színű, addig a linzernél ez a szín már a túlsütést jelzi. A linzertészta sápadt, ha színe alapján szinte nyersnek látjuk, már elkészült. A legpuhább linzer receptje: Hozzávalók: 30 dkg liszt 20 dkg vaj 10 dkg porcukor 1 tojássárgája 1 csomag vaniliás cukor fél citrom reszelt héja 1 teáskanál sütőpor 1 üveg baracklekvár Elkészítése: A száraz hozzávalókat: liszt, porcukor, vaníliás cukor, sütőpor, citrom reszelt héja, összekeverjük, majd összemorzsoljuk a vajjal.

A linzer elmaradhatatlan eleme a karácsonyi desszertarzenálnak. Kicsit aprólékos, sokak szerint kifejezetten pepecs munka, de tökéletesre készíteni messze nem lehetetlen! Íme néhány trükk, amivel kárpázatos omlós lesz a tészta! 1. Alapanyagok és arányok A linzertészta omlóssága az alapanyagok minőségétől és azok arányától függ: 1 darab tojáshoz 10 dkg cukor, 20 dkg vaj és 30 dkg liszt kell (1:2:3 arány). Ne használjunk porcukrot, mert attól porlik, és vaj vagy zsír legyen a zsiradék, semmiképp se margarin. Az alaptésztát tovább gazdagíthatjuk tojássárgájával és tejföllel, ezek segítenek abban, hogy jobban összeálljon a tészta, de végig vigyázni kell az arányokra! 2. Csak hidegen és gyorsan! Az omlós tésztáknál nagyon fontos, hogy hideg alapanyagokkal dolgozzunk - így, ha igazán jó végeredményt akarunk, akkor ne csak a vaj legyen jéghideg, de a liszt, a tál, és a cukor is! Minden mehet a hűtőbe. Ha tehetjük, gyúrópálcás robotgéppel állítsuk össze a tésztát, mert ha a kézmelegtől vaj megolvad, a liszt beszívja a zsiradékot, és nagyon törékeny lesz a tésztánk.

a legjobb linzer tészta receptje 2017
October 25, 2021, 3:38 am
a-vadonjáró-tanítványa-3-pdf